Дія Освіта QA-тестувальник

Навчальні заклади сьогодні не можуть відповісти на попит IT-індустрії. Все змінюється так швидко, що те, про що ви дізнаєтесь в університеті через 5 років, може виявитися неактуальним, коли отримаєте диплом. В ІТ-індустрії є багато людей, які не мають відповідної освіти, і вони часто досягають добрих результатів. «Великим плюсом тестування ігор вважаю те, що тестувальник має змогу попрацювати як з вебом, так і з мобільними проєктами, не обираючи один напрям. А ще ж є консольні проєкти, і не забуваємо про VR-окуляри/установки. Хоча останніх зараз і небагато, я мав такий досвід і скажу, що на початку це було взагалі за межами реальності, навіть віртуальної».

Хто такий QA-тестувальник developer та чим він займається

Але коли ви працюєте з командою над цікавим проєктом, намагаєтесь щось перевірити й поламати гру (звісно, з благою метою), це дарує незабутні емоції. Особливо коли знаходиш якийсь важкий баг завдяки своїм особливим маніпуляціям над грою. Але основне, звісно, це бути частиною гейм-індустрії, працювати над створенням і покращенням ігор, які є улюбленим хобі». «Основними перевагами професії, на мій погляд, є можливість вчитися на щоденній основі, отримувати досвід розв’язання проблем, розвиток технічних знань та своїх софт-скілів. Також перевагою є спілкування з великою кількістю розумних і цікавих людей, з командою розробників, колег-тестувальників, менеджерів. Ви будете дізнаватися від них корисну та цікавуінформацію, тут можна знайти багато друзів, однодумців та орієнтирів.

кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

До того, як стати тестувальником, 10 років працював військовим лікарем. У складі медичної бригади брав участь в місії ООН в Лівані. Після курсів в IT-Academy потрапив на стажування в лабораторію EPAM і через 11 днів отримав оффер. У компанії пройшов шлях від функціонального тестувальника до керівника команди автоматизаторів. Незалежно від того, яку посаду ви займатимете, при роботі в ІТ варто знати методологію управління проектами.

Великі компанії зазвичай мають природний шлях розвитку та просування, яким ви можете слідувати після того, як пропрацюєте певну кількість часу. Документацію можна брати безкоштовно на сайтах Unity і Unreal Engine». QA займається тестуванням, пише звіти й дбає, аби всі можливі проблеми в грі були відомі розробникам та виправлені, якщо це можливо. Зона відповідальності залежить від конкретного спеціаліста, його ролі в команді та посади. Робота QA інженера потребує стратегічного та аналітичного мислення, хорошої пам’яті та зібраності (бо часто треба тримати в голові кілька  паралельних задач і вміти швидко змінювати фокус).

Також під час навчання вас буде супроводжувати курс-координатор, який зможе допомогти у розв’язанні всіх питань, пов’язаних з процесом навчання. За відгуками знаю, що є непоганий курс на Prometheus про те, як почати в QA («Основи тестування програмного забезпечення» — прим. ред.). Хоча в мене жодного разу  на інтерв’ю не питали про те, які курси я закінчила за спеціальністю чи які сертифікати маю.

Серія 2. Що потрібно для роботи тестувальником?

Найбільш відомими інструментами проведення тестування навантаження є Gatling і JMeter. Автоматизований QA технічно є надмножиною позиції Manual QA — він повинен знати все те саме, що й мануальний колега плюс декілька нових інструментів. Насправді і мануальний, і автоматизований напрямки мають багато спільних вимог, оскільки їхній фундамент однаковий. Давайте почнемо з розгляду Manual QA, а потім плавно доповнимо його інструментами Automation QA. Курси DAN.IT дають студентам лише необхідні практичні навички. Викладачі-практики допоможуть кожному студенту опанувати лише актуальні знання, щоб він успішно працевлаштувався.

Тестувальник ігор — це людина, завдання якої полягає у перевірці гри, а також у пошуку та повідомленні про можливі помилки. Таке тестування стосується практично всіх рівнів – від механіки та ігрової логіки до текстур. Сьогодні багато людей мають вакансія Middle Manual QA вищу освіту, але для роботодавця важливі особисті якості, досвід роботи та те, як ви зможете представити себе на співбесіді. Це цілком закономірне питання, тому що період низькооплачуваних стажувань та навчання має колись закінчитися.

Наскільки потрібна професія тестувальника

SQL — це мова запитів, яка використовується для взаємодії з даними в реляційних базах даних. Тестувальнику вона стане у нагоді для того, щоб виконувати бекенд-тестування для перевірки тестових даних, вставлення, видалення, оновлення їх значень у БД. Якщо QA Engineer хоче розвиватися в технічному напрямку, то він може перекваліфікуватися у розробники, оскільки QA Engineer часто має справу з програмним кодом. Інколи навіть вміє його читати (не на рівні розробника, але все одно може зрозуміти його).

Хто такий QA-тестувальник developer та чим він займається

Подібні звіти зазвичай пишуть у спеціальних програмах, типу Jira, Trello, Notion. Вони важливі на великих проєктах, де за день проводять десятки тест-кейсів (перевірок). Проте хороший тестувальник може описати помилку хоч на піску біля мангала, якщо він у відпустці. Якщо вас цікавить цей напрямок і ви хочете стати QA інженером, пропонуємо до вашої уваги добірку курсів та вебінарів ITVDN, які ви знайдете на сторінці спеціальності Quality Assurance. Незважаючи на високу конкуренцію за місце тестувальника, кількість вакансій залишається однією з найбільших на ринку праці в IT. Перегляньте популярні ресурси з працевлаштування в IT і ви самі в цьому переконаєтеся.

Як стати тестувальником у 2023 році? Що потрібно знати тестувальнику?

Позиція тестувальника вважається одним з найпростіших способів швидко ввійти в галузь ІТ. Ходять чутки, що цю професію легко освоїти, робота у тестувальника – не бий лежачого, та й платять фахівцеві з тестування програмного забезпечення майже як програмісту. За цей час можна отримати базову підготовку, достатню для початку роботи в якості тестувальника. Одна крайність — фахівець, який чудово придумує тести, але зовсім не розуміє коду. Друга крайність — розробник, який займається автоматизацією, але ніколи не вчив теорію тестування. Він може писати чудові автотести, але не здатний сам їх вигадувати.

  • Тестувальники трудяться в командах, які займаються розробкою програмного забезпечення.
  • QA в геймдеві — це спеціаліст, який займається контролем якості ігор і відповідає за виявлення багів.
  • Тож ці дефекти потрібно терміново виправити — цей процес називають hot fix.
  • Так звані “гнучкі (м’які) навички” – це внутрішні якості спеціаліста, які допомагають йому виконувати роботу максимально якісно і без зайвої напруги.
  • Але основне, звісно, це бути частиною гейм-індустрії, працювати над створенням і покращенням ігор, які є улюбленим хобі».

Тобто це процес, мета якого — перевірка, чи не має дефектів програмне забезпечення. «Тестування Дот Ком, або Посібник із жорсткого поводження з багами в інтернет-стартапах». Є тренд на змішання різних спеціальностей і практик тестування.

При бета-тестуванні гра переважно полірується, а тести зазвичай проводяться для перевірки продуктивності гри при високому навантаженні на сервер. Junior https://wizardsdev.com/ QA часто відповідає за тестування виділеного фрагменту гри. Він перевіряє правильність поведінки цієї частини у різноманітних послідовностях.

Хто такий Unreal Engine Developer в ігровій індустрії. Кар’єра в геймдеві

Дякуємо, інформація надіслана успішно.Ми зв’яжемося з вами якнайшвидше. Сьогодні на сайті dou.ua можна знайти 240 вакансій у категорії QA. Багато посилань на навчальні ресурси представлено в списку на сайті на сайті IT-Academy. Якщо хочеться бути універсальним фахівцем, то варто розглянути Fullstack. Десь 30+ років тренував Шорюкен, стрибав по платформах, бігав та стріляв, зустрічався з 2Д-дівчатами, рятував Принцесу з Іншого Замку.